Blackout Perde Temizliği

Blackout perdelerin kullanım alanları oldukça fazladır. Bu yüzden bu tarz karartma perdelerinin farklı renk ve desene sahip seçenekleri bulunmaktadır. Fotoğrafçılar ya da deneysel ortamda kullanmak isteyen kullanıcılar genel olarak düz renkleri tercih ederken ev ortamını karartmak isteyen kullanıcılar renkli ve desenleri modelleri tercih edebiliyor. Store perde şeklinde çalışmakta olan perdeler özellikle güneş ışığını yüksek miktarda keserek karanlık bir ortamın elde edilmesini sağlıyor. Perde kalın yapısından ötürü kışın dış cepheden gelen soğuğu engellerken içerideki sıcak havanın da dışarıya çıkmasına engel oluyor. Blackout perdeler, screen store perdelerin güneş ışığını yeteri kadar kesemediği durumlarda screen store perdeler ile birlikte de kullanılabiliyor.

 
Blackout Perde Temizliği
Blackout perdeler bulundukları yerden çıkarılmadan ve mekanizması üzerindeyken elektrik süpürgesi ile temizlenebiliyor. Emiş gücünün ayarlanabildiği elektrik süpürgeleri ile düşük emiş gücü ayarlanarak perdeleri oynatmadan mümkün. Daha derinlemesine temizlik yapmak için ise perdenin sığabileceği bir alanda temizlik yapılabiliyor. Perdelerin temizlenmesi mekanizmasından çıkarılarak gerçekleştiriliyor. Perdenin ışığı kesen kalın yapısını bozmamak için direkt olarak su ile temizlenmemesi önemlidir. Nemli bir bez ya da sünger yardımı ile beraber perdeyi temizlemek ya da silmek perdenin kalın yapısını korumayı sağlayacaktır. Perdeyi temizlerken dikkatli olunması gereken bir başka husus ise perdenin ve kumaşının kırılmasının ya da katlanmasının önüne geçerek temizlemektir. Bu sebepten dolayı Blackout perdelerin özellikle geniş ve boş bir alanda temizlenmesi son derece önemlidir.

Plise Perde Katlamalı Perde Japon Perde Jaluzi Perde Ahşap Perde Dikey Perde Kış Bahçesi Perdesi Sahne Perdesi Zebra Perde Tente Modelleri Tavan ve Çatı Perde Sistemi Stor Perde Projeksiyon Perde Tül Perde Sunscreen Perde Motorlu Stor Perde Hangi Perdeyi Seçmeliyim Blackout Stor Perdeler Stor Perde Kapama Perde Zip Perde Perde Tarihi Blackout Perde Temizliği Stor Perde Temizliği Jaluzi Perde Temizliği Zebra Perde Temizliği Dijital Baskılı Perde Otomatik Kapama Pergola ve Raylı Sistem Motorlu Perde

Hemen Arayın +90 0553-880-7018 ve büyük perde indiriminden yararlanın!

Smart Perde, Perde'de Akıllı Tercihin Adresi!